Venkovní žaluzie zamezí přehřívání okenních tabulí

Venkovní žaluzie jsou výhodné zejména proto, že dokážou zastavit sluneční paprsky ještě předtím, než se okenní tabule stihnout zahřát. Takto předejdete nepříjemnému přehřívání interiéru. Tato vlastnost tedy ukazuje, že venkovní žaluzie jsou mnohem účinnější než vnitřní stínící technika.

Venkovní žaluzie vám zajistí příjemný pobyt uvnitř budovy a během letních měsíců bude doma opravdu příjemně. Vyhnete se rušivým slunečním paprskům a zároveň nebude interiér zbytečně přehřátý, takže ušetříte i za klimatizaci.

Možná jste si všimli, venkovní žaluzie se na domech objevují čím dál častěji. Není divu, jelikož venkovní žaluzie vypadají velice moderně a dokážou dodat domu styl. Velmi často se venkovní žaluzie používají zejména v případě francouzských oken a velkých skleněných ploch, kdy jsou velmi účelné a navíc skvěle vypadají.

Výhodou je, že lamely venkovních žaluzií si můžete pohodlně nastavit přesně do takové polohy jakou potřebujete a během dne tak regulovat intenzitu světla v místnosti. Venkovní žaluzie mohou být ovládány jak klikou, tak šňůrou nebo elektropohonem, který lze zapojit do centrálního systému.