Podle čeho vybírat šířku lamely?

Při výběru venkovních žaluzií je důležité rozlišovat nejen tvar, ale také šířku lamely. Správná šířka lamely venkovní žaluzie je totiž parametr, který byste měli rozhodně zvážit. Obecně platí, že užší lamely (50, 65 nebo 70 mm) jsou vhodné pro zastínění menších oken, v případě užšího ostění nebo se hodí tam, kde by došlo k nežádoucímu efektu vyčnívání lamel před fasádu.

Venkovní žaluzie s úzkými lamelami ovšem mají tu nevýhodu, že je jich potřeba v žaluzii více, takže vytváří široký nábal a snižuje se tím světlá výška okna. To může způsobit obtíže v případě, že si přejete mít pro žaluzie krycí plech. Velikost krycího plechu je tedy potřeba tomu přizpůsobit.

Venkovní žaluzie s širokými lamelami (80 nebo 90 mm) se hodí na zastínění větších oken a prosklených ploch. Také obecně platí, že široké lamely jsou robustnější a pevnější. Čím širší lamela, tím vytváří menší nábal, což má také své nesporné výhody.

Před výběrem šířky lamel se tedy zamyslete nad tím, jak velké okna a jaký typ prostoru chcete zastínit. V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.