Aktuality

Venkovní žaluzie chrání okna před sluncem i nezvanými hosty

Venkovní žaluzie jsou osvědčenou klasikou, která nezklame. Kromě spolehlivého stínění a ochraně soukromí vám doma zajistí příjemné klima jak v létě, tak i v zimě, kdy dokážou zabránit tepelným únikům. Díky tomu můžete ušetřit nemalé výdaje za vytápění.

01.06.2023 celý článek

Venkovní žaluzie napojené na chytré příslušenství - pohodlí pro váš domov

Nemusíte neustále kontrolovat to, jaké je počasí, abyste vaše venkovní žaluzie ochránili před přípradným poškozením v důsledku intenzivního větru nebo kroupů. Pokud je totiž napojíte na chytré příslušenství, vše půjde jako po másle samo.

29.05.2023 celý článek

Venkovní stínění sníží teplotu v interiéru až od 10 stupňů

Venkovní stínění se vám bude v létě rozhodně hodit. Nejen že vás ochrání před ostrým sluncem, ale dokonce vám může snížit teplotu v místnosti až o deset stupňů, takže nebudete muset používat klimatizaci.

25.05.2023 celý článek

Jaká mohou mít venkovní rolety čidla?

Komfort vašeho venkovního stínění lze zvýšit zabudováním speciálních čidel, která se dělá na bezpečnostní a komfortní. Bezpečnostní čidla jsou větrná, protože silný vítr je největším škůdcem venkovních žaluzií. Komfortní čidla jsou sluneční, teplotní a dešťová.

05.05.2023 celý článek

Během léta slouží stínící technika jako pasivní chlazení

Věděli jste, že vám může vhodně zvolená stínící technika ušetřit náklady za klimatizaci, kterou používáte během léta? Skvělým řešením jsou venkovní žaluzie, které vám mohou posloužit jako pasivní chlazení, za které nedáte již žádnou korunu navíc.

25.04.2023 celý článek

Předokenní rolety zlepšují klima v místnosti

Hledáte způsob jak zlepšit klimatické podmínky ve vaší místnosti? Předokenní rolety dokážou plnit stínící funkci a stejně tak dobře přispívají k lepšímu klimatu v interiéru.

03.04.2023 celý článek

Venkovní žaluzie přispívají ke kvalitnějšímu spánku

S pořízením venkovních žaluzií si zlepšíte nejen komfort vašeho bydlení a ochráníte se před ostrými slunečními paprsky, ale také si tímto krokem můžete zlepšit kvalitu spánku, a to v případě, že venkovní žaluzie umístíte také do své ložnice. Všechny vlastnosti venkovních žaluzií totiž v tomto případě zajistí o mnoho kvalitnější spánek. Jak je to možné?

15.03.2023 celý článek

Jak na jaře pečovat o venkovní žaluzie?

S přicházejícím jarem je také spjatý úklid okolo domu. K tomu může patřit také pravidelná údržba venkovních žaluzií. Zajímá vás, jak takové venkovní žaluzie vyčistit? Na, to se podíváme v následujícím článku.

28.02.2023 celý článek

Venkovní žaluzie versus vnitřní žaluzie: Které se vyplatí víc?

Venkovní žaluzie představují tu výhodu, že rovnou odráží všechny sluneční paprsky ještě před oknem. Díky tomu nedochází k přehřívání interiéru a vy tak nemusíte utrácet zbytečné náklady za klimatizaci. To přes léto rozhodně oceníte. Ale také v zimě se vám budou venkovní žaluzie velmi hodit, a to z toho důvodu, že zamezíte tepelným únikům skrz okenní tabule.

24.02.2023 celý článek

Venkovní žaluzie dodají vašemu domu moderní vzhled

Jak jsme si již řekli, mezi oblíbené varianty venkovního stínění bezesporu patří venkovní žaluzie, které můžete vidět na domech čím dál častěji. Není divu, jelikož venkovní žaluzie vypadají velice moderně a dokážou dodat domu styl a oživit ho zvenčí. Velmi často se venkovní žaluzie používají zejména v případě francouzských oken a velkých skleněných ploch, kdy jsou velmi účelné a navíc skvěle vypadají. Venkovní žaluzie jsou velmi oblíbené mezi architekty.

01.02.2023 celý článek

Stínění do kanceláře: Jaké je vhodné?

K tomu, aby se lidem v kancelářích ve výškových budovách dobře pracovalo, je mimo jiné potřeba zajistit kvalitní stínění oken. Pokud se rozhodujete, jaké stínění do kanceláře zvolit, možná vám při rozhodování pomůže tento článek.

27.01.2023 celý článek

Jakou zvolit barvu venkovních žaluzií?

Jedním z důležitých rozhodnutí při výběru venkovních žaluzií je také to, jakou budou mít barvu. Není to ovšem jen tak, protože barva venkovní žaluzie má vliv nejen na vzhled domu, ale také může ovlivnit teplotu v interiéru. Navíc je také s barvou žaluzií velmi úzce spojená jejich údržba.

02.01.2023 celý článek

Jak dobře izolují venkovní žaluzie zvuk?

Možná jste už slyšeli o tom, že si lidé pořizují venkovní žaluzie také z důvodu zlepšení zvukové izolace domu. Je pravda, že žaluzie dokážou kromě zatemnění také skvěle odhlučnit místnost.

22.12.2022 celý článek

Venkovní žaluzie v zimě: Jak o ně pečovat?

Přemýšlíte nad tím, zda dokážou venkovní žaluzie odolat mrazu a nánosů sněhu během zimy? Můžete být klidní, protože venkovní žaluzie jsou pro odolávání vnějším vlivům přímo navržené.

30.11.2022 celý článek

Montáž venkovních žaluzií do novostavby: Na co se připravit?

Montovat venkovní žaluzie do novostavby je určitě výhodnější řešení, než jejich instalování dodatečně. Venkovní žaluzie totiž můžete rovnou skrýt do fasády a zajistit tak vašemu domu nerušený elegantní vzhled. Pokud jste se tedy rozhodli pro montáž venkovních žaluzií do novostavby, na co se máte připravit?

24.11.2022 celý článek

Venkovní žaluzie zvýší bezpečnost vašeho domu

Pokud trávíte často svůj čas mimo domov, určitě jste už někdy přemýšleli nad tím, jak zvýšit jeho bezpečnost. Kromě bezpečnostních dveří či alarmu, můžete k lepšímu zajištění domu přispět také pořízením venkovních žaluzií.

31.10.2022 celý článek

V čem jsou lepší venkovní žaluzie než rolety?

Rozmýšlíte se nad tím, zda jsou lepší venkovní žaluzie nebo rolety? V následujících bodech vám představíme přednosti venkovních žaluzií i jejich nedostatky oproti roletám.

13.10.2022 celý článek

Venkovní žaluzie jako tepelný izolant

Venkovní žaluzie dokážou zajistit nejen ochranu před ostrým sluncem a zvědavými pohledy sousedů, ale mají i mnoho dalších funkcí, které jsou velmi praktické. Každodenním používáním venkovních žaluzií totiž zjistíte, že se vám tato investice velice rychle vrací zpět.

06.10.2022 celý článek

Stínění do kuchyně: Proč dát přednost venkovním žaluziím?

Hledáte ideální stínění do kuchyně? Doporučíme vám, které žaluzie pro vaši kuchyň budou nejlepší.

01.09.2022 celý článek

Jak správně vybrat ovládání venkovních žaluzií?

V současnosti můžete venkovní žaluzie ovládat hned třemi způsoby, a to buďto tlačítkem na zdi, dálkovým ovladačem nebo dokonce prostřednictvím mobilní aplikace. Jaký způsob ovládání venkovních žaluzií bude ideální právě pro vás?

22.07.2022 celý článek

Venkovní žaluzie jsou vhodné i do koupelny

Máte koupelnu s oknem? Potom byste určitě, kvůli zvědavým pohledům zvenčí, rádi našli způsob, jak okno v koupelně co nejlépe zastínit. Do koupelny, která je místností s největším vlhkem v domě, ovšem nemůžete zvolit každé stínění.

05.07.2022 celý článek

Podle čeho vybírat šířku lamely?

Při výběru venkovních žaluzií je důležité rozlišovat nejen tvar, ale také šířku lamely. Správná šířka lamely venkovní žaluzie je totiž parametr, který byste měli rozhodně zvážit. Obecně platí, že užší lamely (50, 65 nebo 70 mm) jsou vhodné pro zastínění menších oken, v případě užšího ostění nebo se hodí tam, kde by došlo k nežádoucímu efektu vyčnívání lamel před fasádu.

16.06.2022 celý článek

Venkovní žaluzie zamezí přehřívání okenních tabulí

Venkovní žaluzie jsou výhodné zejména proto, že dokážou zastavit sluneční paprsky ještě předtím, než se okenní tabule stihnout zahřát. Takto předejdete nepříjemnému přehřívání interiéru. Tato vlastnost tedy ukazuje, že venkovní žaluzie jsou mnohem účinnější než vnitřní stínící technika.

01.06.2022 celý článek

Venkovní hliníkové žaluzie Z-90 – vhodné do velkých prosklených ploch

Jaké stínění použít pro velké prosklené plochy? Doporučit vám můžeme venkovní hliníkové žaluzie Z-90, které se řadí k nejvyhledávanějšímu typu žaluzií.

17.05.2022 celý článek